Dreptuś

Dreptuś to wesoły, przemiły emotikon, który przyszedł na świat w niemieckim Freiburgu za sprawą Gerda Altmanna. Od pewnego czasu mieszkał sobie na Pixabay’u, natomiast do Polski przybył latem 2020 roku na zaproszenie pewnego Dariusza i tak mu się tutaj spodobało, że postanowił zostać na dłużej, połączyła ich bowiem wspólna pasja do podróżowania. Swoje wyprawy zaczęli od Warszawy, gdzie razem zamieszkali. To dynamicznie rozwijające się miasto nad Wisłą od ponad czterech wieków będące stolicą Polski, pełne kontrastów, mile ich zaskoczyło i wciąż nie przestaje zadziwiać. Nic więc dziwnego, że choć odbyli po nim już tyle wycieczek, wciąż nie brakuje tutaj miejsc wartych odkrycia i pokazania innym. A potem przyszedł czas na dłuższe wyprawy, już poza miasto. Te bliższe, do podwarszawskich miejscowości i te dalsze, po Mazowszu, i te zupełnie dalekie, po Polsce.
Ostatnio, na zaproszenie Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, zawitali nad Bug i tak ich ten region urzekł, że postanowili gościć tu częściej. Dreptuś wzorem tutejszych mieszkańców zapuścił nawet sumiaste wąsy, a na głowę przywdział szlachecki kołpak. Chcecie razem z nimi odkrywać uroki nadbużańskich krajobrazów? Jeżeli tak, zapraszamy na wspólne trasy.
„Z Dreptusiem po Dolinie Bugu” to Turystyczna Rodzinna Impreza Plenerowa (TRIP) będąca formą gry terenowej łączącej poznawanie ciekawych miejsc z dobrą zabawą. Polega ona na odszukaniu wskazanych na mapie miejsc zwanych punktami kontrolnymi (PK) i potwierdzeniu pobytu na nich poprzez udzielenie odpowiedzi na związane z nimi pytanie, dopasowaniu zdjęcia lub wykonaniu innego zadania wskazanego przez organizatora. Aby wziąć w niej udział nie potrzeba żadnych nadzwyczajnych umiejętności czy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy jedynie wejść na stronę NLOT-u, wybrać interesującą Was trasę, wydrukować ją i w dowolnym, dogodnym dla Was czasie, udać się na wycieczkę.  Zarówno sposób, jak i czas pokonania trasy zależą wyłącznie od Was. Możecie przejść ją pieszo, przejechać rowerem, na rolkach, hulajnodze, na lub w wózku czy nawet samochodem. Jedyne czego nie wolno, to odbywać wycieczek wirtualnych np. sprzed ekranu komputera. Na wycieczkę możecie udać się samemu, w gronie rodziny lub w towarzystwie znajomych, możecie ją odbyć jednego dnia lub podzielić na etapy. A po wszystkim należy jeszcze tylko przesłać na wskazany e-mail odpowiedzi i cieszyć się np. ze zdobycia pamiątkowej odznaki (projekt regulaminu wkrótce).
Udanych wycieczek i dobrej zabawy!
Łosice - Dłoń przyszłym pokoleniom
Ostrów Mazowiecka - Z wizytą u księżnej Anny

 
 
 
powered by inmidia